Strona Gminy Zakroczym

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 
 •  
 •  
 •  
 •  

Pytania do Burmistrza

zadaj pytanie Burmistrzowi

marzec 2016
Pytanie zadane: 2016-03-08kategoria: Gospodarka

pytanie:

Panie Burmistrzu,

czy po podjęciu uchwały o wystąpieniu z LGD Razem dla Rozwoju, prowadzone są rozmowy z jakąś Lokalną Grupą Działania, do której gm. Zakroczym mogłaby przystąpić?

Jest to bardzo ważna kwestia dla małych i średnich przedsiebiorców z naszje gminy, którzy w obecnej perzpektywie 2014-2020 mieliby jedyną okazje pozyskania środków na działalność gospodarczą, właśnie za pośrednictwem LGD.

Chciałabym wiedzieć z którą LGD prowadzone są rozmowy.

Dziękuję za odpowiedź.

Magda Radzikowska 

odpowiedź:

Witam, Na wstępie pozwolę sobie zauważyć, że nawet w przypadku nie podjęcia uchwały Rady Gminy o wystąpieniu z LGD Razem dla Rozwoju, gmina i tak "wypadłaby" z tej grupy, gdyż wystąpiła z niej gmina Czerwińsk, co spowodowało "odcięcie" terytorialne. Informuję, że były prowadzone rozmowy z innymi grupami w sprawie ewentualnego przystąpienia przez naszą gminę do LGD, ale niestety otrzymaliśmy z tych grup decyzje odmowne. Obecnie prowadzone są starania , aby przystąpić do LGD Razem dla Rozwoju pomimo problemu terytorialnego.
luty 2016
Pytanie zadane: 2016-03-04kategoria: Inne

pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu,

 

prosze przekazać pytanie do P. Przewodniczącego Rady Gminy, gdyż zaniepokojona jestem tym co czytam w bip a dotyczy planu pracy komisji oświaty...promocji.

Mam kilka pytań i prosze o odpowiedź  poprzez niniejsze forum:

1. jakie wynagrodzenie otrzymuje przewodniczący komisji oświaty ...promocji itd. za bycie przewodniczącym komisji za jedno posiedzenie.

2. ile posiedzeń komisji oświaty odbyło sie w ubiegłym roku.

3. czy plan pracy komisji był opiniowany przez radcę prawnego lub merytorycznego pracownika ? zakres zadań tam wpsianych nie bardzo pokrywa się z tym co komisja robić powinna.

4. czy komisja nie powinna zająć się  np. oceną przygotowania placówek oświatowych do rozpoczęcia nauki we wrześniu, gotowością gminy do wdrożenia ustaw dotyczących zmian w oświacie zamiast organziacją rekonstrukcji historycznej?

5. kto i na jakich zasadach moze brac udział w wycieczce do wrocławia oraganizowanej przez komisję ?

6. czy w urzędzie jest osoba , która w ramach swoich obowiazków zajmować się powinna promocją gminy?

Osobiście uważam, że komuś pomyliła się praca którą mógłby wykonywać poprzez np. ngo lub jako prywatna działalność z pracą komisji, której zadania okreśła ustawa o samorządzie. 

Pozdrawiam

Magda Radzikowska

odpowiedź:

Szanowna Pani, Pan Przewodniczący Rady Gminy Piotr Serwatka przekazuje odpowiedzi na postawione przez Panią pytania. W 2015 r. odbyło się w sumie 12 posiedzeń Komisji ds. oświaty, kultury, sportu i promocji. Przewodniczący komisji otrzymuje wynagrodzenie za pełnioną funkcję w wysokości 1.148,20 zł. Pracami komisji kieruje Przewodniczący komisji działając zgodnie z planem pracy ustalonym przez Przewodniczącego tej komisji. Z posiadanych przeze mnie informacji, wynika iż w Urzędzie Gminy funkcjonuje samodzielne stanowisko ds. Informatyki i Promocji.
grudzień 2015
Pytanie zadane: 2015-12-29kategoria: Życie Gminy

pytanie:

Witam Panie Burmistrzu,

Piszę do Pana w sprawie, która wprowadziła mnie w niezmiernie zakłopotanie i smutek. Poczułem się mocno skonfundowany. Dzisiejszego wieczoru przechadzając się ulicami Naszego pięknego miasta moją uwagę przykuła brak możliwości wstępu na teren publicznego boiska szkolnego usytuowanego przy ul. O.H. Koźmińskiego 63. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Proszę o uregulowanie problemu i szybką odpowiedź.

Z poważaniem,

Mieszkaniec Zakroczymia 

 

odpowiedź:

Szanowny Panie Mieszkańcu, jak Pan słusznie zauważył to teren szkolny. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN w sprawie Bhp w placówkach oświatowych teren takiej placówki ogradza się. Stan jaki panował od wielu lat był niezgodny z zapisem tego rozporządzenia. Informuje, że brama wjazdowa zamykana jest tylko w godzinach nocnych tj. 21-7. W pozostałych godzinach brama lub furtka przy bramie jest otwarta i można swobodnie korzystać z boiska. Pozdrawiam serdecznie
Pytanie zadane: 2015-12-11kategoria: Życie Gminy

pytanie:

W zweiązku z tym, iż w trakcie kampanii przedwyborczej obiecywał Pan, że wszystekie decyzje będą tansparente proszę o odpowiedź i poinformowanie mieszkańców dlaczego zakazano handlu na rynku w niedzielę. Mieszkańcy zbierają podpisy preciwko tej decyzji. Nikt nie potrafi powidzeć dlaczego taka zapadła i kto się do niej najbardziej przyczynił. Przecież póki są ludzie, którzy chcą sprzedawać i ci , którzy chcą kupować to po co zabraniać. Płońsk jest większym miastem i nikt nie zamyka targowiska Proszę o odpowiedź, i transparentną informację dla mieszkańców.

odpowiedź:

Decyzję dotyczącą zmiany dni targowych, podkreślam zmiany z niedzieli na sobotę, a nie likwidacji jednego dnia podjęła jednogłośnie Rada Gminy Zakroczym na wniosek Burmistrza. Do urzędu docierały zapytania dotyczące braku czystości i porządku na rynku w niedziele po targowisku. W innych miastach targowiska rzeczywiście funkcjonują w niedzielę, ale w miejscach przeznaczonych do targu, a nie na rynku. Podkreślam, że sprzedawcy mogą handlować w sobotę. Nadal w gminie mamy dwa dni targowe w tygodniu. Będę szukał rozwiązania, aby handel mógł kwitnąć w niedziele, ale w innym miejscu niż Rynek Miejski
lipiec 2015
Pytanie zadane: 2015-07-28kategoria: Życie Gminy

pytanie:

Witam 

jak w tym roku planowane jest odkomarzanie miasta i gminy Zakroczym, czy po raz kolejny gmina powie że nie posiada na to funduszy  ?

pozdrawiam 

Kat 

odpowiedź:

W roku 2015 nie zaplanowano w budżecie środków na odkomarzanie Gminy Zakroczym.